Z důvodu inventury skladu budou přijaté objednávky v rozmezí od 12. 6. do 17. 6. expedovány až v úterý 18. 6. 2019. Děkujeme za pochopení.

Kauri mušle - bílá - 17~22 x 11~16 x 9~11 mm - 1 ks

3 hodnocení
 

Přírodní kauri mušle o délce 17 ~ 22 mm, šířce 11 ~ 16 mm, hloubce 9 ~ 11 mm s velikostí průvleku o délce 12 ~ 14 mm a šířce 2 ~ 3 mm.

Kauri mušle v přírodním provedení disponuje pouze jedním průvlekem o velikosti 1 mm, díky kterému lze mušle zavěsit i jako přívěsek.

Mušli můžete použít jako přívěsek na náramek, náhrdelník nebo náušnice nebo ji lze provléct návlekovým materiálem z obou stran a použít ji jako mezidíl.

Přírodní kauri mušličky prodáváme po jednom kusu.

Dostupnost Vyprodáno
Cena 5 Kč bez DPH
6 Kč
Kód produktu 685
Kategorie Korálky
Položka byla vyprodána...
 

Kauri je domorodé označení pro drobné, ozdobné ulity zavinutce penízkového, které se užívaly jako platidlo, zejména v Africe, Indii, Číně a v Indonésii. Vyskytují se v mělkých pobřežních vodách ostrovů Indického i Tichého oceánu. Hlavním producentem kauri mušlí byly Maledivy. Pro svůj krásný vzhled se kauri užívaly od starověku jako šperky a amulety, často navlečené na šňůrce. Severoameričtí indiáni užívali podobné drobné ulity a mušle, navlečené na šňůrce, jako ozdobu, dar i jako platidlo.

Výška 13 mm
Šířka 19 mm
Hloubka 11 mm
Průvlek 1 mm
Barva Bílá
Materiál Základ korálku tvoří minerál
Tvar Mušle

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: